COVID-19 diagnostikos testų reikšmės ir skirtumai

                       COVID-19  DIAGNOSTIKOS  TESTŲ REIKŠMĖS IR SKIRTUMAI

  • PGR TESTAI, TAI VIRUSO RNR nustatymas tikralaikės polimerazės grandininės reakcijos (toliau – PGR) metodu.

PGR TESTAS PARODO AR ŠIUO METU ASMUO SERGA COVID-19 (APTINKAMA GENETINĖ SARS-COV -2 VIRUSO INFORMACIJA).

PGR TESTAI IMAMI TURINTIEMS SIMPTOMŲ, TURĖJUSIEMS KONTAKTĄ SU SERGANČIU, ATVYKUSIEMS IŠ UŽSIENIO BEI PROFILAKTIŠKAI BESITIKRINANTIEMS PRIEŠ OPERACIJAS, PLANINES INVAZINES IR (AR) INTERVENCINES DIAGNOSTINES PROCEDŪRAS, VYKSTANT REABILITACIJAI BEI KITIEMS TYRIMAMS Į STACIONARĄ.

TOKIAIS ATVEJAIS PGR TESTUI REGISTRUOJA ŠEIMOS GYDYTOJAS PER MP KOORDINATORIŲ.

SARS-COV-2 MOLEKULINIŲ TYRIMŲ REZULTATŲ KLINIKINĖ INTERPRETACIJA TURI BŪTI AIŠKINAMA KLINIKINIŲ STEBĖJIMŲ KONTEKSTE, ATSIŽVELGIANT Į LAIKOTARPĮ NUO SIMPTOMŲ PRADŽIOS IR Į BENDRĄ EPIDEMIOLOGINĘ SITUACIJĄ ŠALYJE (REGIONE). TYRIMO REZULTATAS (TEIGIAMAS AR NEIGIAMAS) TURI BŪTI DERINAMAS SU KLINIKINIAIS STEBĖJIMAIS, PACIENTO ANAMNEZE IR EPIDEMIOLOGINE INFORMACIJA.

                                      PRIVALOMI PROFILAKTINAI TESTAI

  • GREITASIS SARS-CoV-2 ANTIGENO TESTAS (toliau – antigeno testas).                          

                     ANTIGENO TESTŲ SPECIFIŠKUMAS YRA NE MAŽESNIS NEI 99 PROC., JAUTRUMAS – NE MAŽESNIS NEI 90 PROC., LYGINANT SU PGR TYRIMŲ ĖMINIAIS.

GREITIEJI ANTIGENO TESTAI VERTINAMI PO 15-30 MIN. JIE PARODO AR ASMUO SERGA  COVID-19 (APTINKAMAS TAM TIKRAS SARS-Co-2 ANTIGENŲ KIEKIS).

RADUS TEIGIAMĄ TESTĄ REIKIA IZOLIUOTIS, TODĖL PATARTINA PER 48 VAL. NUO TEIGIAMO ANTIGENO TESTO REZULTATO GAVIMO ATLIKTI PATVIRTINAMĄJĮ PGR. GAVUS NEIGIAMĄ PGR TYRIMO ATSAKYMĄ, IZOLIACIJA NUTRAUKIAMA TIEK TYRIMĄ ATLIKUSIAM ASMENIUI, TIEK SĄLYTĮ SU JUO TURĖJUSIEMS ASMENIMS.

  • GREITASIS  SEROLOGINIS ANTIKŪNŲ TESTAS (TOLIAU – GREITASIS SEROLOGINIS TESTAS).

ŠIUO TESTU NUSTATOMI DVIEJŲ RŪŠIŲ ANTIKŪNAI:  IG G BEI IG M.

 PROFILAKTINIO PERIODINIO TESTAVIMO METU ŠIS TESTAS ATLIEKAMAS PIRMIAUSIA, NES JUO NUSTATOMA AR ASMUO TURI ANTIKŪNUS PRIEŠ COVID-19 INFEKCIJĄ.

ANTIKŪNAI  IG G ATSIRANDA  PO SKIEPO ARBA PO PERSIRGTOS  COVID-19 INFEKCIJOS. RADUS IG G ANTIKŪNŲ, NEREIKIA TESTUOTIS GREITAISIAIS ANTIGENO TESTAIS  60 DIENŲ.

TUO TARPU, RASTI IG M ANTIKŪNAI LEIDŽIA ĮTARTI  AKTYVIĄ COVID-19 LIGĄ, TODĖL BŪTINA  ATLIKTI PATVIRTINAMĄJĮ  PGR TESTĄ.

ASMENYS, PERIODINIAM PROFILAKTINIAM TESTAVIMUI, Į MOBILŲ PUNKTĄ GALI  ATVYKTI IR PĖŠČIOMIS.

REGISTRUOTIS TELEFONU 1808, INTERNETU 1808.LT ARBA PER E. BANKININKYSTĘ (E.PASLAUGOS).

P.S. Į KARŠTĄJĄ LINIJĄ TELEFONU 1808 NUOLAT KREIPIASI DIDELIS SKAIČIUS ŽMONIŲ, DĖL LINIJOS UŽIMTUMO GALI BŪTI SUNKU PRISISKAMBINTI. DĖL ŠIOS PRIEŽASTIES REKOMENDUOJAMA RINKTIS GREITĄ IR PATOGIĄ REGISTRACIJĄ ELEKTRONINIU BŪDU PILDANT ELEKTRONINĘ REGISTRACIJOS FORMĄ ADRESU HTTPS://SELFREG.MYHYBRIDLAB.COM.

PAŽYMĖTINA, KAD REGISTRUOJANTIS INTERNETU BŪTINA TURĖTI GALIMYBĘ PRISIJUNGTI PRIE SAVO EL. BANKININKYSTĖS PASLAUGŲ, KAD SISTEMA GALĖTŲ SAUGIAI PATVIRTINTI JŪSŲ TAPATYBĘ. TAIP PAT REGISTRUOJANTIS BUS PRAŠOMA NURODYTI SAVO DARBOVIETĖS JURIDINIO ASMENS KODĄ, JEI DIRBAMA ĮMONĖJE.

  • KIEKYBINIS SARS-COV-2  TESTAS

ŠIS TESTAS PARODO KOKĮ ANTIKŪNŲ KIEKĮ JŪSŲ ORGANIZMAS TURI PO SKIEPO ARBA PO PERSIRGTOS COVID-19 INFEKCIJOS, TODĖL KIEKYBINIS SARS-COV-2  TESTAS NAUDOJAMAS  ŠIAIS TIKSLAIS:

  • IMUNINIAM ATSAKUI Į SARS-COV-2 IDENTIFIKUOTI NE ANKSČIAU KAIP 14 DIENŲ NUO SIMPTOMŲ PRADŽIOS;
  • ASMENIUI, TURINČIAM RYŠKIUS COVID-19 LIGAI (KORONAVIRUSO INFEKCIJAI) BŪDINGUS KLINIKINIUS POŽYMIUS IR PAKARTOTINAI NEIGIAMUS SARS-COV-2 PGR TYRIMUS IŠ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ;
  • BUVUSIAI COVID-19 LIGAI (KORONAVIRUSO INFEKCIJAI) NUSTATYTI;
  • IŠIMČIAI IŠ VAKCINACIJOS PROGRAMOS NUSTATYTI, KAIP TURIMO IMUNITETO ŽYMENĮ NUSTATANT ANTI-S, ANTI-S1 ARBA  ANTI-RBD IGG;
  • IŠIMČIAI IŠ BESIMPTOMIŲ ASMENŲ TESTAVIMO PROGRAMOS NUSTATYTI, KAIP TURIMO IMUNITETO ŽYMENĮ NUSTATANT ANTI-S, ANTI-S1 ARBA  ANTI-RBD IGG;
  • ATLEIDŽIANT NUO BŪTINYBĖS IZOLIUOTIS, KAIP TURIMO IMUNITETO ŽYMENĮ NUSTATANT ANTI-S, ANTI-S1 ARBA  ANTI-RBD IGG.

                        TESTAS YRA MOKAMAS.  KAINA 15 EURŲ.  DĖL REGISTRACIJOS TYRIMUI  KREIPTIS PAS SAVO ŠEIMOS GYDYTOJĄ.

PARENGĖ MP KOORDINATORĖ DANUTĖ PAVILIONIENĖ        TEL. NR.865665065

2021.05.13