Skiepai yra patikimiausia ir efektyviausia apsauga nuo užkrečiamų ligų. Vakcinos yra saugios, kadangi veikliosios medžiagos yra natūralūs mikroorganizmai ar jų sudėtinės dalys. Medikų duomenimis, skiepų veiksmingumas siekia net 85–98 proc. Vakcinos kasmet išgelbėja daugybę žmonių gyvybių. Be to, pasiskiepijus didžiajai visuomenės daliai, susidaro visuomenės imunitetas, ir taip apsaugojami net ir nesiskiepiję jos nariai. Skiepai kūdikiams ir vaikams yra itin svarbūs. Jie „moko“ jų imuninę sistemą, kaip reikia kovoti su mikroorganizmais ir taip ją stiprina.
Pirmieji skiepai naujagimiams suleidžiami per pirmąją parą (skiepas nuo hepatito B) bei antrąją ar trečiąją gyvenimo dieną (skiepas nuo tuberkuliozės). 1 mėn. amžiaus kūdikiams kartojamas hepatito B skiepas ir tėveliai turėtų pagalvoti apie Rota viruso skiepus – šiuo virusu užsikrečiama vaikų kolektyvuose, viešose vietose. 2-6 mėn. kūdikius reikėtų skiepyti nuo kokliušo, difterijos, stabligės, B tipo Haemophilus Influenza infekcijos bei poliomielito. Įžengiant į antruosius gyvenimo metus, rekomenduojami skiepai nuo vėjaraupių bei skiepai nuo tymų–parotito–raudonukės (MMR). Prieš vaiką leidžiant į darželį, mokyklą ar išsiruošus į kelionę rekomenduojami skiepai nuo virusinio hepatito A.
Vakcinos iš tiesų gali sukelti nepageidaujamų šalutinių poveikių, tačiau jie yra lengvi ir trumpalaikiai – paraudimas ar patinimas skiepijimo vietoje, lengvas karščiavimas ir t. t. Sunkesnės formos reakcija į skiepus pasitaiko retai – nuo vieno atvejo tūkstančiams iki vieno atvejo milijonui. Prieš skiepus, būtina pranešti medicinos įstaigos darbuotojui, jei yra buvusi reakcija į skiepą, esate alergiškas, turite krešėjimo sutrikimų, buvę traukuliai, sergate imuninę sistemą veikiančia liga.